/ Vše o bydlení / Tip specialisty na Prahu 5 /

Tip specialisty na Prahu 5

Praha 5 Anděl

Lokalita Prahy 5 leží na levém břehu Vltavy a zahrnuje tyto čtvrti: Smíchov, Košíře, Hlubočepy, Jinonice, Radlice a malou část Malé Strany a Břevnova. Když si položíte otázku, co si představíte pod lokalitou Praha 5, musí být vaše odpověď zcela jiná, než by byla před 15 lety, kdy byla Praha 5 spíše "ušmudlanou" průmyslovou čtvrtí podobně jako Vysočany. Nyní je díky povedené přestavbě Smíchova a pěší zóny Anděl druhým centrem Prahy.

Když pominu nešťastný projekt na rozmístění betonových květináčů se stromy v ulicích Smíchova, bylo v rámci infrastruktury velice vydařeným projektem "zklidnění" ulice Zborovská v části od Vítězné ulice až k Petřínské ulici. Tato rušná ulice byla zúžena a po stranách osázena stromy. Osobně to považuji za dobrý začátek, jak udělat Prahu 5 lepším místem pro život.

Lokalitu Prahy 5 protíná linka metra "B", která tvoří hlavní spojnici mezi Jihozápadním městem a centrem Prahy. Navíc při přestavbě průmyslového srdce Prahy 5 (Smíchova) byla tato lokalita napojena na Městský okruh Prahy. Díky Strahovskému tunelu a tunelu Mrázovka je dopravní napojení celé lokality naprosto perfektní. V důsledku nových modernizací se logicky mění i struktura obyvatel. Tomuto faktu rovněž napomáhá probíhající privatizace městských bytů.

Zejména ze Smíchova a Košíř odcházejí problémoví spoluobčané a tyto čtvrti se stávají vyhledávanými místy pro život. Bydlet v této lokalitě je rozhodně správná volba. Je to místo, které je spojené s historií Prahy.  Nepřeberné množství malých obchodů na nákupních třídách a dvě obchodní centra plní místním obyvatelům jejich přání. Nejen rodičům, ale i dětem poskytuje praha 5 vše potřebné - dostatek škol pro jejich vzdělání i dostatek sportovišť a míst pro jejich hry. Nechybí tu ani dostatek přírody a možností, jak trávit volný čas.

Musím rovněž konstatovat, že lokalita Prahy 5 je již stavebně stabilizovaná a výstavbu většího rozsahu očekáváme pouze podél ulice Strakonická u lihovaru a při přestavbě Smíchovského nádraží a autobusového nádraží Na Knížecí, kde je stále dostatek prostoru pro rozvoj této perspektivní lokality.

Za 8 let naší působnosti zde neustále roste úspěšnost, s jakou zde byty prodáváme. Hlavním důvodem je, že známe přesně lokalitu a jsme schopni odhadnout potenciál každého bytu a doporučit optimální ceny pro jeho prodej. Většinu zakázek realizujeme přes výhradní smlouvy, což nám umožňuje jim věnovat potřebnou péči, a tak je následně úspěšně realizovat. Nejžádanější byty jsou s výhledem na Vltavu a Pražský hrad. Jsou zde i lokality, které jsou méně žádané například byty rušné Plzeňské ulici. Starší byty v cihlovém domě před rekonstrukcí lze koupit již od 38 000 Kč/m2, ale jsou místa, kde byt v naprosto stejném technickém stavu nekoupíte pod 50 000 Kč/m2, a proto každý byt posuzujeme samostatně a s průměrnou cenou počítáme pouze v případě přímého výkupu. Nové byty v okrajových částech Prahy 5, například na Barrandově, seženete okolo 45 000 Kč/m2 bez DPH, ale opět se jedná o průměrnou cenu. Byty s výhledem na Prahu jsou výrazně dražší.

Za KOVA Reality s.r.o.
Ondřej Velemínský

Ing. Ondřej Velemínský
Ing. Ondřej Velemínský

Manažer pobočky Smíchov
Jazyky: čeština, angličtina

Vaše osobní údaje využijeme pouze za účelem komunikace o zaslané nabídce. Nebudeme vám zasílat newsletter ani vaše údaje nepředáme třetím stranám.
Více o ochraně osobních údajů zde.