/ Reference klientů KOVA Reality / Poděkování od Oblastní charity Hradec Králové /

Poděkování od Oblastní charity Hradec Králové

Dobrý den, pane Kovaříku a pane Velemínský,

obracím se na vás jako na zástupce realitní kanceláře KOVA. Dovolte mi vyjádřit poděkování a ocenit přístup vaší firmy, jmenovitě vašeho kolegy, pana Ondřeje Žemličky, který s námi spolupracoval v případu prodeje bytu a hledání nového bydlení pro našeho společného klienta.

Jsme církevní nezisková organizace Poradna pro lidi v tísni Oblastní charity v Hradci Králové, poskytujeme odborné sociální poradenství zejména v oblasti dluhové problematiky v celé její šíři až po sepis a podání insolvenčního návrhu, poradenství obětem trestných činů, občanských práv a další poradenství v kontextu krize a dluhů.

Také v této souvislosti se na nás obrátil klient, který, řekněme, poněkud zvláštním způsobem přišel o byt díky osobě, které věřil, a ocitl se ve velice nepříznivé situaci ohrožen ztrátou bydlení. Klient je lehce manipulovatelný, senior, po úrazu hlavy, sociálně slabý, tedy poměrně lehká oběť podvodu. Situace už nešla zvrátit a musel svůj byt opustit.

Měl ale velké štěstí, že narazil právě na vaši realitní kancelář a pana Žemličku, který klienta provedl těžkým obdobím a významně se angažoval při hledání nového bytu. Byl si vědom neetických okolností prodeje bytu (přestože po právní stránce bylo vše v pořádku) a projevil skutečný zájem o klientovu další existenci.

Pohybujeme se na poli sociální práce s nejslabšími občany celou řadu let a setkáváme se ze strany realitních kanceláří, bohužel, spíše s opačným přístupem. Proto jsem se rozhodla podělit se o tuto milou a ojedinělou zkušenost i s vámi a upřímně doufám, že vás zpětná vazba na práci vašeho zaměstnance a tím celé vaší firmy potěší. Přístup p. Žemličky byl nejen velmi profesionální, ale také velmi lidský a prosociální. Skutečně jsem nabyla dojmu, že služby, které nabízí a poskytuje, nejsou ničím nadstandardním, ale naopak jde o běžnou součást vaší práce.

Pokud je tato "dobrá praxe" samozřejmostí napříč celou vaší firmou bez ohledu na jména, gratuluji vám... a ještě jednou moc děkuji nejen za příjemnou a efektivní spolupráci, ale také za lidi, kteří se ocitají vlivem různých okolností, často vlastní důvěřivostí či nízkým právním povědomím v existenčních potížích.

S úctou a poděkováním

Mgr. Zdislava Čepelková

Původní dopis najdete zde