/ Slovník pojmů / Balkon/Lodžie/Terasa /

Balkon/Lodžie/Terasa

Rozdíl mezi balkónem a lodžií

Hlavní rozdíl je v konstrukci. Balkon je předsazená konstrukce, která přečnívá přes nosnou zeď. Zatímco lodžie z obvodové zdi nevystupuje.

Typy konstrukcí balkonů

  • zavěšené
  • konzolové
  • podepřené
  • kombinované

Termín lodžie pochází z italského loggia, což je sloupová chodba, loubí. Jde o zastropený prostor v budově, který je navenek otevřený do exteriéru. Je oddělený jen pomocí sloupů, arkád, zábradlí nebo kolonádou. Lodžie v bytových domech se většinou zasklívají rámovým nebo bezrámovým systémem.

Co je to terasa

Terasa je venkovní část stavby. Je určená především k praktickým a architektonickým účelům. Co se týká rozměrů, bývá větší než balkon, od kterého se liší také tím, že nevystupuje z hmoty budovy. Na rozdíl od lodžie není zastřešená. Terasa se většinou nachází nad úrovní terénu, časté jsou také střešní terasy.

Hledáte byt s balkonem nebo lodžií? Nebo vás láká mít dům s terasou, kde budete trávit volné chvíle? Prohlédněte si naši aktuální nabídku nemovitostí na prodej.

 Ondřej Žemlička
Ondřej Žemlička

Senior realitní poradce
Jazyky: čeština, angličtina

Vaše osobní údaje využijeme pouze za účelem komunikace o zaslané nabídce. Nebudeme vám zasílat newsletter ani vaše údaje nepředáme třetím stranám.
Více o ochraně osobních údajů zde.