Prodej bytu nebo domu není pro laika hračka. My to děláme už přes 20 let. A rádi to uděláme za vás.

Jak prodáváme?

Svižně. Malý byt na Praze 5 prodáme většinou do 14 dní

V naší databázi máme stovky zájemců. Řada z nich hledá právě váš byt nebo dům. Prodej může být opravdu hodně rychlý. Zvlášť v Praze, na kterou se specializujeme.

Za co nejvyšší tržní cenu

Umíme odhadnout optimální tržní cenu. A to je pro prodej klíčové. Nemovitost tak prodáme výhodněji, než by se to podařilo vám.

Míříme na skutečné zájemce – naše inzeráty nalákají (ale nelakují)

Víte, jaký člověk má o váš byt asi zájem? My ano. A přesně pro něj inzerát píšeme. Podáme maximum informací. Vypíchneme výhody, ale nezveličujeme. Základem jsou dobré fotky a přehledný plán dispozice. Na skvělé prezentaci si zakládáme. Pokud bude potřeba, připravíme vaši nemovitost na focení pomocí homestagingu.

A jdeme jim maximálně naproti: inzerujeme na 12 předních realitních serverech

Inzerát umístíme na přední placené realitní servery jako např. www.sreality.cz, reality.cz nebo www.realCity.cz, které navštěvuje přes 500 000 lidí denně, a do tištěného časopisu Real City. Inzerát pravidelně sledujeme a upravujeme podle zpětné vazby zájemců.

Šetříme váš čas: domlouváme prohlídky, provádíme, zodpovídáme dotazy…

Průměrně se nemovitost prodá po 15 prohlídkách. Organizace prohlídek a komunikace s každým zájemcem jednotlivě zabere spoustu času a pro někoho to může být i nepříjemné. My to děláme rádi. A je to na nás vidět. Opravdu.

A nervy. Naši právníci pilně prověřují, ověřují a připravují

Při prodeji nemovitosti se pracuje s velkými částkami a pravděpodobnost, že se spálíte, není zanedbatelná. Naši právníci ověří správnost všech dokumentů. Připraví pro vás a kupujícího všechny potřebné smlouvy a dohlédnou na akurátní průběh všech legislativních formalit.

Průvodce prodejem nemovitosti krok za krokem

Zajímá vás, jaký je postup, když se obrátíte na naši realitní kancelář? Přečtěte si naše “dvanáctero”, ve kterém se dozvíte, jak bude vše probíhat.

Schůzka s realitním poradcem

Domluvíte si nezávaznou schůzku s naším realitním specialistou ideálně přímo ve vašem bytě nebo domě, zkrátka v nemovitosti, kterou si přejete prodat. Sdělíte mu svoji představu a ujasníte si detaily spolupráce. Realitní poradce vás seznámí s našimi službami a vysvětlí, jak bude prodej probíhat. Rozhodnutí je pak jenom na vás.

Odhad nemovitosti - u nás zdarma

Zajistíme odhad tržní ceny vaší nemovitosti. Na její výši má vliv několik faktorů. Rozhodující je stáří, stav a vybavení nemovitosti a také její okolí, především je to občanská vybavenost a dopravní obslužnost obce. Vycházíme také z údajů Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (za jaké ceny se prodaly podobné nemovitosti v dané lokalitě během určitého časového období). Dále z tzv. cenové mapy, která vypovídá o uskutečněných prodejích, a z databáze realitních kanceláří. Důležitá je také aktuální situace na trhu nemovitostí.

Uzavření zprostředkovatelské smlouvy

Realitní makléř pro vás vypracuje plán na míru a uzavře s vámi smlouvu o zprostředkování prodeje nemovitosti. Ta stanovuje pravidla prodeje a další detaily spolupráce. Je v ní specifikovaná nemovitost a předané doklady, výše prodejní ceny a její případné rozpětí, provize, doba platnosti smlouvy a také podmínky pro odstoupení.

Příprava nemovitosti na prodej – fotografie, video a home staging

Než začneme nemovitost nabízet, je nutná její příprava, aby na potenciální kupce působila maximálně atraktivně. Známe triky, jak toho dosáhnout. Rozhodují i malé detaily. Rádi vám poradíme nebo doporučíme specialistu na home staging. Důležité je, aby nemovitost působila čistě, útulně, ale zároveň ne osobně. Je tedy dobré odstranit vše přebytečné, jako jsou osobní předměty, fotografie.

Velký vliv na to, aby váš dům nebo byt nezapadl mezi stovkami ostatních, má kvalita fotografií. Postaráme se vám o profesionální fotografie interiéru i exteriéru pořízené špičkovou technikou a následně upravené v grafickém programu. Pro kupce jsou zajímavé také videoprohlídky. I ty pro vás můžeme zajistit.

Profesionální prodejní prezentace nemovitosti

Prodejní prezentace potřebná pro propagaci a jednání se zájemci nezahrnuje jenom fotografie, ale kompletní informace, jako jsou obecné i technické údaje, půdorysy a další potřebné dokumenty. Zásadní také je, jak je napsaný text inzerátu. Je toho opravdu hodně, ale nemusíte mít obavy, váš makléř se o všechno postará.

Průkaz energetické náročnosti budovy

Důležité je mít také průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. PENB. Podle zákona č. 318/2012 Sb. ho musí prodávající před prodejem zajistit (nedodržení tohoto zákona podléhá peněžité sankci až 100 000 Kč). Tuto službu vám samozřejmě rádi a zdarma zprostředkujeme. Většinou to řešíme už při uzavření smlouvy o zprostředkování, abychom mohli v inzerci uvést správné údaje.

Hledání kupce a inzerce

O tom, že je vaše nemovitost na prodej je potřeba dát vědět, a my víme jak. Inzerát, který připravíme a vy jenom schválíte, zveřejníme nejen na našich webových stránkách, ale i na dalších realitních portálech. Využíváme také propagace na sociálních sítích. Máme vlastní obsáhlou databázi zájemců o nové bydlení. Pečlivě zvážíme, které má smysl oslovit, a vaši nemovitost jim nabídneme.

Prohlídky nemovitosti

Prohlídky s potencionálními kupci zaberou dost času. Ten vám rádi ušetříme. Váš realitní makléř se o všechno postará. Zajistí jak telefonickou komunikaci a vyjednávání termínů, tak prohlídku samotnou. Je jen na vás, jestli u ní budete chtít být, nebo ne. V každém případě budete informováni, jaký je zájem a jak vše probíhá.

Výběr nejvýhodnějšího kupce a vyjednání podmínek

Ze všech zájemců vybereme kupce, jehož nabídka bude nejvýhodnější. Někdy se bohužel obchod nerealizuje jen proto, že se strany nedomluví na podmínkách. Od toho tu jsme my. Postaráme se o to, aby obchod dopadl úspěšně i v případě váznoucí komunikace mezi účastníky.

Smlouvy a další papírování

Naše služby zahrnují i právní servis a pomoc s nezbytnou administrativou. Zkontrolujeme nebo připravíme nejen kupní smlouvu, ale také veškeré další dokumenty, které budete podepisovat. Pomůžeme vám vyřídit všechny náležitosti ohledně převodu nemovitosti, jako je vklad do katastru nemovitostí. Pohlídáme přesun peněz na váš účet.

Předání nemovitosti

Úspěšným prodejem nemovitosti naše služby nekončí. Připravíme a pomůžeme vám vyplnit potřebné formuláře, které se týkají nejen předání nemovitosti, tak přepisu energií.

Daňové poradenství

Ověříme, jestli splňujete podmínky pro osvobození od daně z příjmu z prodeje. Upozorníme na případné důsledky prodeje před splněním podmínek pro osvobození od daně z příjmu fyzických osob i od neuvedení osvobozeného příjmu v daňovém přiznání. Pokud budete potřebovat, rádi vám zprostředkujeme služby daňového poradce.

Chci prodat nemovitost

Napište nám. Odpovíme vám do 24 hodin.

Nahrát soubory Byl vybrán nepovolený typ souboru
Byla překročena maximální velikost příloh (25MB)

* Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Použijeme je jen pro tvorbu odhadu. Podrobné zásady ochrany osobních údajů →